Через підлогу будь-якої будівлі, включаючи приватний будинок, може втрачатися близько 20% тепла. Це великі втрати, і щоб їх уникнути, рекомендується утеплити підлогу у всіх кімнатах. Для цього на ринку пропонуються матеріали з різними теплоізоляційними характеристиками. Щоб зрозуміти, чим утеплити бетонну підлогу в приватному будинку, розглянемо які характеристиками повинен мати матеріал, що використовується в якості утеплювача бетонної підлоги, незалежно від його типу:

 • Міцність при вигині та стисканні, оскільки на поверхню теплоізоляційного матеріалу йде навантаження.
 • Низький коефіцієнт теплопровідності, щоб максимально знизити втрати через підлогу.
 • Низька щільність матеріалу каже про його пористість, і чим більше пор, тим краще показники теплоізоляції, внаслідок повітря, що в них знаходиться.
 • Тривалий термін експлуатації.
 • Висока вологостійкість, щоб не допустити швидкого псування матеріалу.
 • Відсутність шкідливого впливу на людину і навколишнє середовище.
 • Висока біостійкість, щоб запобігти появі хвороботворних мікроорганізмів.
 • Вогнестійкість, що дозволяє витримувати високу температуру не руйнуючись тривалий час.

Таким чином утеплення бетонної підлоги в приватному будинку — не таке просте завдання, як може здатися. Адже неправильно підібрані матеріали не дадуть очікуваного результату. Щоб виключити помилку, розглянемо детально найпопулярніші теплоізоляційні матеріали для утеплення підлог.

Пінопласт – популярний утеплювач

Пінопласт виготовляється з полістиролу, який поміщається в спеціальну форму для пропарювання водяною парою. Завдяки кільком циклам пропарювання відбувається збільшення і спікання гранул. Дана технологія примітна тим, що у кожної гранули збільшується не тільки об’єм, але і мікропори. З плином часу зв’язок між гранулами погіршується, і матеріал розсипається на гранули через слабкі фізико-хімічної взаємодії. Цим пояснюються низькі міцнісні якості пінопласту — якщо його перегнути, він зламається. Проте, у нього тривалий термін служби за відсутності механічних навантажень.

Мінеральна вата надійний матеріал

Недорогим теплоізоляційним матеріалом з високими технічними характеристиками вважається мінеральна вата. У неї є тільки один недолік, що стосується поганої стійкості до перепадів температур. В іншому мінвата має перевагами. Зокрема:

 • Доступна ціна. На відміну від інших теплоізоляційних матеріалів, мінеральна вата наділена оптимальним співвідношенням ціни і якості.
 • Висока повітропроникність матеріалу дозволяє йому дихати та підтримувати оптимальну вологість у приміщеннях.
 • Екологічна чистота. Для виготовлення застосовують безпечну сировину без токсичних домішок. Тому мінвата не викликає алергічних реакцій і не робить негативного впливу на навколишнє середовище.
 • Висока вогнестійкість. Матеріал не підтримує горіння і підходить для утеплення підлоги в дерев’яному приватному будинку.
 • Висока вологостійкість. Попри хорошу повітропроникність, не пропускає і не вбирає воду.

Вирішуючи, чим утеплити бетонну підлогу в будинку, багато хто віддає перевагу мінеральній ваті, і вона виправдовує очікування.

Керамзит насипний утеплювач

Цей теплоізоляційний матеріал вважається універсальним, тому що може використовуватися при будь-якому способі утеплення підлог. Його можна насипати під стяжку з бетонного розчину або між лагами, і він однаково добре буде виконувати роль теплоізоляційного шару. Таким чином, керамзит можна використовувати замість пінопласту або вати, бо технологія утеплення не змінюється, але обійдеться дешевше. Єдиний технічний нюанс, який необхідно враховувати, — такий матеріал має теплопровідність приблизно в три рази вище, ніж пінопласт. Слід пам’ятати це при формуванні товщини теплоізоляційного шару, використовуючи більше матеріалу.

Ізолон нова технологія в будівництві

Даний матеріал відбиває близько 98% світла і тепла. За характеристиками вважається найкращим теплоізоляційним рішенням. Його структура складається з великої кількості ділянок спіненого поліетилену. Це забезпечує теплоізоляційні властивості та гарну еластичність матеріалу. Ізолон пропонується з однією або двома фольгованими сторонами, що забезпечує додаткову теплоізоляцію. З переваг цього матеріалу варто виділити наступне:

 • низький коефіцієнт теплопровідності;
 • невелика вага та висока еластичність;
 • стійкість до хімічних і займистих речовин;
 • термін служби близько 100 років;
 • матеріал можна повторно використовувати;
 • екологічна чистота.

Багато в чому всі перераховані вище переваги забезпечуються внаслідок спіненого поліетилену. Закриті осередки з повітрям гарантують збереження тепла. При цьому ізолон досить міцний матеріал на стиск і, відповідно, на перегин.

Піна, як спосіб влаштування ізоляції

Далеко не дешевий, але ефективний спосіб утеплити бетонну стяжку — реалізувати варіант з пінним герметиком. Перевага піни полягає в тому, що з її допомогою можна створити цілісний теплоізоляційний шар. Шляхом відсутності швів, досягається герметичність утеплювача, а звідси випливають його переваги. Зокрема, високий рівень адгезії дозволяє увійти в щільний контакт з основою. Також гідністю вважається розширення матеріалу, внаслідок чого досягається висока пористість і, відповідно, низька теплопровідність. Оскільки матеріал має невелику вагу, він не робить навантаження на фундамент.

Ековата абсолютно безпечний матеріал

Екологічність ековати обумовлена ​​тим, що вона виготовляється з целюлозовмісні вторсировини. Іншими словами, її створюють з певних видів макулатури. Приблизно на 80% вона складається з целюлози, на 12% з борної кислоти та на 8% з тетрабората натрію.

 • Борна кислота додається як антисептик, щоб запобігти розвитку мікроорганізмів в матеріалі.
 • Тетраборат натрію необхідний, щоб знизити горючість ековати.

Матеріал має розсипчасту структуру, а тому може укладатися як сухим, так і мокрим способом. Укладання ековати мокрим способом забезпечує кращий результат, але потрібно почекати, поки покладений матеріал висохне і буде придатний для влаштування підлоги.

Пінополістирол зручний спосіб влаштування підлоги

Такий матеріал, як пінополістирол володіє хорошими технічними властивостями, що дозволяють використовувати його у вологих підвалах. Він може укладатися прямо на ґрунт без гідроізоляції та витримує навантаження від бетонної стяжки. Все це можливо завдяки високій щільності матеріалу і стійкості до дії хімічних речовин. Термін служби пінополістиролу — близько 50 років, а його ціна повністю відповідає якості. До цих переваг слід додати ще й екологічність матеріалу. Внаслідок вищевказаних переваг, багато хто воліє виконати утеплення бетонної підлоги в будинку з використанням пінополістиролу.

Додатково варто сказати, що після спеціальної обробки пінополістиролу, отримують екструдований Піноплекс, який володіє підвищеними технічними характеристиками та щільністю. Відповідно і вартість матеріалу з такими властивостями буде вище, але не завжди є сенс переплачувати за додаткові технічні характеристики. Тому Піноплекс актуальний, коли підвищена вологість в фундаменті майбутньої споруди. Якщо ж умови експлуатації відносно нормальні, вистачить менш дорогого пінополістиролу або звичайного пінопласту, щоб утеплити бетонну підлогу.

Якості пінополіуретану

Відносно новий теплоізоляційний матеріал пінополіуретан (ППУ) володіє наступними перевагами:

 • відсутність у складі алергенів;
 • хімічна та біологічна інертність;
 • стійкість до навантажень механічного характеру;
 • не потрібно додаткового армування;
 • для застигання потрібно всього 3-4 години.

Матеріал приблизно на 90% складається з бульбашок повітря, внаслідок чого у нього невелика вага. Завдяки низькій теплопровідності пінополіуретану, його наносять тонким шаром, що вимагає менше простору під підлогою без втрати ефективності. Вологостійкість не дозволяє пінополіуретану вбирати воду, а тому він не втрачає технічні показники протягом 30 років і більше.

Напишіть коментар