Маркировка ФБС

Фундамент необхідний будь будівництві, оскільки саме він перешкоджає просідання будівлі і його поступового руйнування. З огляду на навантаження, яку вони надають вагою всього споруди, до основи пред’являються високі вимоги щодо міцності та довговічності. Оптимальним матеріалом для будівництва невисоких будівель вважаються фундаментні блоки ФБС. Вони розраховані на високі навантаження, і завдяки хорошим технічним характеристикам, незалежно від кліматичних умов, завжди зберігають свої якості міцності. Однак, при будівництві більш високих або залізобетонних будівель, з-за збільшеного навантаження, під блоки укладаються фундаментні подушки. Внаслідок своїх габаритів вони розподіляють отримане навантаження на велику площу, зменшуючи тиск на ґрунт. Завдяки широкому асортименту розмірів, блоки можна оптимально підібрати залежно від типу споруди, що зводиться. Розглянемо детально, що таке ФБС блоки і як вони застосовуються.

Конструкція і матеріал виготовлення

Блок ФБС — це залізничне монолітний виріб. Конструктивно в таких блоках передбачені металеві петлі, призначені для зачепа вантажопіднімальними механізмами. Оскільки необхідно строго дотримуватися розміри залізобетонних блоків і контролювати якість використовуваної сировини, вони виготовляються тільки в заводських умовах, де є лабораторія з усіма необхідними інструментами для перевірки відповідності виробів необхідним технічним показникам. Згідно ДСТу, для виробництва бетонних блоків виготовляються наступні види бетону:

 • газобетон,
 • керамзитний;
 • класу В100;
 • марки М50-М200.

Щільність керамзитового і силікатного бетону – 1800 кг / м³ або більше. Щоб підібрати оптимальний тип матеріалу, необхідно враховувати умови, при яких буде експлуатуватися споруда. Йдеться про перепади температури, вологості й фізичних навантаженнях. Для стандартних умов досить бетону “М100”, для суворих – “М150”, а для важких – “М200”.

Для підвищення міцності блоки мають армовану сітку, виготовлену зі сталі. Наявність армування підвищує характеристики міцності, збільшуючи опір тиску, яке виникає при навантаженні від маси споруди. Додатково додаються в бетонний розчин пластифікатори покращують таке якість матеріалу, як морозостійкість.

Плюси й мінуси

Внаслідок того, що фундаментні плити мають високу опорну здатність завдяки якості використовуваної марки бетону і додаткового посилення арматурою, вони часто застосовуються для будівництва стовпчастої підстави. Але з умовою, що це буде комбінація зі стрічковим фундаментом при будівництві підвалів, льохів або споруд з невисокими стінами. Основні переваги бетонних блоків полягають в наступному:

 • Виготовляючи фундаментні блоки, їх розміри витримують з максимальною точністю, завдяки чому досягається задовільна щільність між стиками.
 • У кожному блоці конструктивно передбачені монтажні пази, щоб стикувати вироби один з одним.
 • Універсальна конструкція дозволяє будувати фундамент будь-якої складності.
 • Внаслідок морозостійкості та відсутності взаємодії з вологою, роботи з укладання фундаментного блоку можуть виконуватися навіть в зимовий період.
 • Матеріал має гарну стійкість, внаслідок чого може експлуатуватися в тяжких умовах і на різному ґрунті.
 • Після закінчення зведення фундаменту, можна відразу переходити до виконання інших будівельних завдань.

Завдяки цим перевагам, такі блоки, в поєднанні з фундаментними подушками, використовують для будівництва надійних фундаментів, розрахованих під високе навантаження. Однак, як і будь-який інший будівельний матеріал, фундаментні блоки мають і недоліки:

 • Велика вага фундаментного блоку вимагає наявності на будівельному майданчику вантажопіднімальної спецтехніки.
 • Попри щільність стикування, відсутню герметичність, що підвищує проникнення вологи через стики.
 • Низький показник теплостійкості змушує передбачати технологічні зазори для розширення.

Ці недоліки незначні, але змушують залучати спецтехніку і вимагають від будівельників суворого дотримання технології монтажу.

Розміри фундаментних блоків

Міцність фундаменту багато в чому залежить від того, які мають блоки ФБС розміри, тому що чим більше габарити виробів, тим вони стійкіші й витримують більш високі навантаження. Крім того, від розміру залежать такі фактори, як технологія монтажу, вартість і витрачається час на досягнення нульового циклу.

Необхідні розміри фундаментних блоків розраховують залежно від опорної здатності ґрунту, а також ваги майбутньої споруди. Виходячи з цих значень, визначають необхідну площу фундаменту, а також опорну здатність, якої він повинен володіти. Чим менше щільність ґрунту, тим більше повинна бути товщина фундаментного блоку. Тому на глинистому ґрунті використовують широкі фундаментні блоки, а для грубоуламкового ґрунту досить блоків ФБС стандартних розмірів.

Щоб домогтися максимально щільного укладання, краще використовувати різний розмір фундаментного блоку. Найменші блоки такого типу мають такі розміри:

 • ширина ФБС — 300 мм;
 • висота ФБС блоку — 300 мм;
 • довжина блоку ФБС — 1180 мм.

Вага таких виробів становить всього 270 кілограмів, у той час як найбільші блоки довжиною у 2380 міліметрів важать майже 2 тонни.

Маркування ФБС

Всі параметри показують маркування в міліметрах, тому важливо її розуміти. Крім цифрових значень маркування може мати літерні позначення. Зокрема, якщо присутній буква “Т”, то це означає, що в основі матеріалу важкий бетон. Керамзитовий бетон позначається буквою “П”, а силікатний бетон, що відрізняється високою щільністю, символізує “С”.

Інші різновиди фундаментних блоків і їх застосування

 • Бетонний блок ФБС широко потрібний для будівництва фундаменту, неопалюваних будівель, підвалів, господарських будівель і інших споруд що експлуатуються в температурних межах від +50 до -70 градусів.
 • Блоки типу ФБП використовуються для будівництва внутрішніх стін підвальних поверхів або фундаменту під промислове обладнання. Оскільки для вирішення цих завдань не потрібна висока опорна здатність, для виготовлення даних виробів використовують бетон марки М150. Виготовлення фундаментних блоків ФБП виконують з пустотами з однієї або двох сторін, що зменшує їх вагу. У нижній частині таких виробів передбачені відкриті квадратні отвори й повністю відсутнє армування. Є тільки заставні петлі для транспортування.
 • Блоки ФБВ конструктивно мають технологічний розріз для укладання інженерних комунікацій. Такі вироби застосовуються там, де не потрібна висока міцність, вони виготовляються тільки під замовлення, оскільки рідко застосовуються в будівництві. Відповідно і бетон у виробництві використовується марки М100.
 • Блоки трапецієподібної форми з маркуванням ФО використовуються як підстава для фундаменту.
 • Блоки з маркуванням БФ застосовуються для споруди будівель сільськогосподарської галузі й промислових споруд, через те, що в їх складі важкий бетон.

Де замовити блоки ФБС

Якісні вироби необхідно купувати у прямих постачальників або безпосередньо у перевіреного виробника — компанії “Каскад Бетон”. Ми виготовляємо блоки ФБС з доставкою по Києву та Київській області. Всі вироби проходять контроль якості в особистій лабораторії компанії, перш ніж відправляються покупцеві. Тому покупка фундаментних блоків з низькими технічними характеристиками повністю виключена. Також “Каскад Бетон” виробляє ЖБ кільця, які завжди є в наявності. При купівлі будь-яких залізобетонних виробів надаються послуги крана-маніпулятора для їх доставки на будівельний об’єкт.

Напишіть коментар