Баня — це традиційне місце для лікувально-профілактичних, розважально-оздоровчих та інших ритуальних процедур. Дане приміщення є не просто декоративною спорудою, а повноцінною будівлею. Правильно обрана марка бетону для фундаменту лазні – це важливе питання для того, хто вирішує побудувати її у себе на заміській ділянці.

Постійно висока вологість – основний фактор ризику під час будівництва подібних конструкцій. Через дію вологи, палі з деревини можуть згнити, а металеві дуже швидко іржавіють. Через це потрібно вивчити наявні марки бетонної суміші, щоб точно зрозуміти, який бетон потрібен для фундаменту лазні.

Кожен тип бетону має певне маркування, яка несе в собі основну інформацію про межі міцності цього матеріалу. Щоб дізнатися, якої марки бетон потрібен для фундаменту лазні, слід враховувати, з якою силою на основу конструкції будуть тиснути стіни та дах. У тому числі рекомендується звернути увагу на матеріал їх виготовлення, а також їхню масу. Подальші розрахунки і підбір бетонної суміші будуть проводитися, виходячи з запланованого навантаження на фундамент.

Про що говорить марка бетону на фундамент для лазні

Маркування бетонної суміші складається з букви М і тризначного числа. Останній параметр показує максимальну міцність розчину після його затвердіння. Дане значення виражається в кількості кілограм-сили на см².

Найчастіше бетонну суміш рекомендується вибирати таким чином, щоб у неї була додаткова міцність – трохи більше за необхідне значення. Це дозволить побудувати лазню на довговічному фундаменті, який  зможе без втрати властивостей витримувати додаткові навантаження.

Якої марки бетон потрібен для фундаменту лазні

Під час підбору бетонної суміші враховують не тільки передбачуване навантаження на фундамент, а й три інших фактори: наскільки глибоко промерзає ґрунт, з чого він складається, а також те, наскільки високо підіймаються грунтові води.

Всі ці відомості допоможуть зрозуміти, який бетон краще для фундаменту лазні. Як правило, під час підбору суміші акцент роблять на характеристиках ґрунту і ділянки в цілому:

  • М-150. Підходить для ґрунту, який відрізняється однорідністю і достатню щільність. Можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо фундамент буде дрібно заглибленим.
  • М-200. Застосовується перед заливкою стрічкового фундаменту на переважно піщаних ґрунтах. Важлива умова: рівень вод не повинен досягати межі промерзання.
  • М-250 і М-300. Дану бетонну суміш рекомендується застосовувати у випадках, коли ділянка під баню складається в основному з піщаної, гравійної та щебеневої основи. Рівень підйому вод під час промерзання – високий.
  • М-350. Бетон цієї марки може застосовуватись на схильній до зсувів глиняній місцевості. Тобто дану суміш рекомендується використовувати на рухливих ґрунтах, які мають високий коефіцієнт розширення при промерзанні, а також просідають в різних місцях при потеплінні.
  • М-400. Цю марку будівельники вибирають досить рідко. Застосування таких бетонних сумішей виправдано лише при зведенні дуже міцних конструкцій, переважно на заболоченому ґрунті. В інших випадках раціональніше використовувати бетони інших марок.

Який ще може бути марка бетону на фундамент для лазні

Якщо ви вже знаєте, яку марку бетону використовувати для фундаменту лазні, швидше за все мова йде про маркування матеріалу по міцності. Це найголовніший показник, проте не єдиний. Крім міцності бетон може додатково маркуватися:

  • За морозостійкістю. Якщо лазня буде розташована в умовах змінного клімату, рекомендується підбирати бетон з маркуванням по морозостійкості від F150. Подібні бетонні суміші та створені з їх допомогою споруди відрізняються витривалістю, міцністю і довговічністю.
  • За водонепроникності. В процесі побудови лазні рекомендується використовувати бетони з маркуванням по водонепроникності не менше W8. Такі фундаменти будуть вбирати вологу об’ємом не більше 4,2% від маси конструкції. Подібні бетонні суміші призначені для зведення споруд, яким потрібна високий ступінь водонепроникності – басейни, лазні тощо.
  • За щільністю. Для фундаменту можна використовувати тільки марки не нижче D1800. Суміші з маркуванням по щільності D2500 і вище необхідні для будівництва об’єктів особливого призначення, а також мають стійкість до радіаційного випромінювання.

Також існує маркування бетонної суміші за стиранням, однак для заливки фундаменту цей параметр не важливий. Він показує здатність бетону чинити опір стираючим зусиллям, тому застосовується тільки під час будівництва доріг, тротуарів на магістральних трасах і так далі.

Який бетон краще для фундаменту лазні: добавки для поліпшення характеристик суміші

Щоб підвищити якість підготовленого розчину, до нього можна додати гірський гравій. Він ефективно знижує порожнистість між великими частками, тому лазня на такому фундаменті буде більш стійкою і надійною.

Незалежно від того, яка обрана марка бетону на фундамент для лазні, під час її будівництва властивості розчину можна підвищити внаслідок підвищення вологостійкості. Для цього необхідна гідрофобний прошарок, яку укладають на дно траншеї перед заливкою бетонної суміші.

Ще один спосіб — використання пластифікаторів. Так називаються спеціальні добавки для бетонних сумішей, які можуть надати розчину більше пластичності, текучості та рухливості.