Особливість бетону полягає в його універсальності. Даний матеріал можна виготовити з різними властивостями. Використовуючи цемент і заповнювачі в різних кількостях і пропорціях, можна отримати кінцевий результат потрібної міцності. Попри простоту виготовлення цього матеріалу, не варто нехтувати технологією. Щоб виготовити розчин, використовуючи сухий бетон, буде потрібно як мінімум бетономішалка і кілька людей. Але цього можна уникнути, якщо бетон напівсухий, оскільки для отримання необхідної суспензії потрібно менше води та часу. Розглянемо властивості та переваги напівсухого матеріалу.

З чого складається напівсуха бетонна суміш

Незалежно від типу, все бетони мають однакову основу і відрізняються тільки співвідношенням цементу та інших компонентів. До складу напівсухої бетонної суміші входять наступні компоненти:

  • Цемент — в’яжуча речовина, що твердне внаслідок гідратації при додаванні води в певній кількості.
  • Вода — необхідна для досягнення необхідної текучості розчину і для гідратації цементу.
  • Заповнювачі — в залежності від фракції визначають щільність бетону. Це може бути гравій або щебінь.
  • Пісок — необхідний для підвищення несучої властивості бетону і заповнення пустот між різними складовими фракціями.
  • Пластифікатори — речовини, що підвищують властивості розчину. Вони не завжди потрібні, а тільки в тому випадку, якщо зовнішні чинники можуть вплинути на процес гідратації цементу.

Головна особливість такого матеріалу полягає в недостатній кількості води. Завдяки цьому процес гідратації починається тільки через 6 годин. Цього часу достатньо, щоб доставити напівсуху суміш на об’єкт і взяти її в роботу.

Сфери застосування

Напівсухі суміші не використовуються для будівництва фундаментів і серйозних несучих конструкцій. Можливість укласти його в напівсухому вигляді, утрамбувати та полити зверху водою для початку гідратації, дозволили застосовувати його в наступних сферах:

  • Будівництво тротуарів і пішохідних доріжок. Суміш укладається в невелике заглиблення в землі, а після ущільнення на неї лягає фінішний матеріал.
  • Виготовлення тротуарної плитки.
  • Будівництво стяжки в приміщеннях.

У всіх випадках необхідно виконувати напівсухе пресування бетону, щоб ущільнити шар матеріалу. Технологія ущільнення настільки проста, що може бути виконана без віброустановки. Це виключить утворення в ньому пор, які знижують несучу здатність.

Як робиться напівсуха бетонна стяжка

Укладається такий бетон по зовсім іншій технології, на відміну від аналогів, що мають у своєму складі повний обсяг води. Через те, що розчин належить до класу текучості П2, його потрібно ретельно розмістити по ділянці, щоб вирівняти поверхню. Як і при використанні бетонів інших типів, напівсухий аналог теж необхідно армувати. Для початку на підготовлену поверхню укладається шар напівсухої суміші товщиною 1,5-2 сантиметри. Потім зверху укладають сітку для армування, виготовлену з дроту. Мінімальна товщина шару такої стяжки повинна бути не менше 4 сантиметрів. Саме на таку відстань від найвищої точки буде піднято підлогу в приміщенні. Коли шар сформований, необхідно вирівняти й ущільнити його поверхню. Далі, використовуючи спеціальне обладнання, потрібно виконати затирання поверхні та дочекатися гідратації цементу.

Чому вигідно купувати напівсухий бетон

Процес приготування бетонного розчину досить трудомісткий. Якщо потрібно трохи бетону, його доцільно приготувати вручну. При будівництві невеликих об’єктів можливо обійтися бетономішалкою. Але, якщо потрібен великий об’єм бетону або просто немає бетономішалки, раціональніше замовити готову напівсуху суміш в компанії Каскад Бетон. Відповідно до технології виготовлення, вона містить ¼ води від маси портландцементу. Цього достатньо, щоб з матеріалу, шляхом стискання долонею, отримати грудку без виділення води. В такому стані суміш і доставляється на об’єкт. Готові суміші від нашої компанії придатні до використання і не вимагають додавання допоміжних компонентів, тільки води. Тому не потрібно витрачати час і сили на перемішування. Доставка матеріалу можлива в будь-яких об’ємах транспортом нашої компанії.

Напишіть коментар