У будівельній галузі широке застосування знайшли фундаментні блоки ФБС. Ці залізобетонні вироби виготовляються за особливою технологією пропарювання і вібрації. Основне їх призначення полягає в будівництві фундаменту. Особливість такого рішення у відсутності необхідності зводити опалубку на будівельному майданчику. Використовуючи блоки і спецтехніку, можна скоротити час на будівництво фундаменту та інших конструкцій із застосуванням ФБС. Ще однією особливістю даних виробів є те, що на ринку є велика кількість розмірів  блоків. Вони мають призматичну форму і застосовуються для будівництва фундаменту на ґрунті зі слабкою несучою здатністю.

Найпоширеніші розміри

Згідно з державними стандартами, на фундаментні блоки розміри визначають за такими параметрами:

 • ширина;
 • висота;
 • довжина.

Завдяки тому, що на блоки ФБС розміри представлені в широкому діапазоні, дані вироби можна використовувати при зведенні будь-якого будівельного об’єкта. В Україні прийнято 26 типорозмірів цих виробів, але в більшості випадків використовується тільки три, де довжина вважається головним параметром:

 • 2,38 м. У таких блоків ширина знаходиться у межах від 30 до 60 сантиметрів. Висота однакова, незалежно від ширини, вона становить 58 сантиметрів.
 • 1,18 м. Товщина таких варіантів може становити 400, 500 або 600 мм. Висота 280 і 580 міліметрів.
 • 0,88 м. Таким роблять добірний фундаментний блок, розмір якого 58 сантиметрів у висоту, але товщина у нього може бути 300,400,500 і 600 міліметрів.

З огляду на різні параметри товщини та довжини, вага таких блоків коливається в межах 0,38-1,96 тонни, за умови, що щільність бетону, який застосовують під час виробництва, становить 2400 кг/м³.

Сфери застосування

Правильно визначивши розмір фундаментного блоку, можна побудувати міцну і довговічну споруду. Його довговічність залежить від якості фундаменту, а використовуючи залізобетонні блоки та подушки, можна побудувати надійну основу для будь-якого об’єкта. Одна з особливостей таких виробів полягає в тому, що під час виготовлення можна змінювати склад бетонної суміші та включати в нього різні добавки для поліпшення міцності виробу і адаптації до різних умов експлуатації. Таким чином можна виготовляти блоки, призначені для роботи в різних кліматичних умовах. Використовуються дані вироби в наступних сферах:

 • Будівництво надійного фундаменту для приватних, промислових і сільськогосподарських будівель.
 • Зведення стін підвалів, цокольних поверхів і промислових будівель за умови їх невеликої висоти.
 • Організація загороджувальних споруд на проїжджій частині або навколо будівельних об’єктів, щоб закрити в’їзд на майданчик.
 • Будівництво естакад для ремонту важкої спецтехніки та громадського транспорту.
 • Організація вантажно-розвантажувальних терміналів і підіймальних пандусів;
 • Формування технічного простору під будівлями та спорудами.

Такий широкий перелік сфер застосування можливий завдяки тому, що розміри ФБС блоку дозволяють будувати основу  з різною несучою здатністю.

Основні технічні характеристики

Виробництво блоків ФБС відбувається у декілька етапів. Кожен етап контролюється на дотримання технології, тому що використання сировини низької якості або неправильне його застосування призводить до виготовлення залізобетонних виробів низької якості. Це є основною причиною руйнування будівель, оскільки недостатня міцність фундаменту спичинює просідання будівлі. Щоб цього не сталося, рекомендується купувати такі вироби в компанії “Каскад Бетон”, де не тільки витримуються розміри фундаментних блоків для стрічкового фундаменту, але і дотримується технологія їхнього виробництва. Така продукція має наступні характеристики:

 • несуча здатність аналогічна монолітним плитам;
 • такі характеристики як пористість і твердість не залежать від кліматичних умов;
 • висока морозостійкість внаслідок низької пористості виробів;
 • стійкість до будь-якого типу ґрунту;
 • термін служби матеріалу понад 100 років.

Такі технічні характеристики стали можливі завдяки технології виготовлення. У виробництві ретельно витримуються розміри блоків ФБС для фундаменту, а як матеріал для виготовлення використовується керамзитобетон високої марки. Крім застосування якісної сировини, обов’язковою умовою є дотримання технології сушіння і пропарювання. Це дозволяє скоротити термін гідратації цементу і, відповідно, час, що витрачається на виготовлення даної продукції.

Напишіть коментар