Найчастіше сучасні дачні ділянки мають колодязі. Окрім прямого призначення, він може виконувати естетичні функції. Після облаштування такого колодязя, можуть залишитися  кілька його елементів – бетонних кілець. Вони є досить недешевими виробами. Тому власники земельних ділянок можуть використати їх для створення додаткових споруд. У таких конструкціях колодязні кільця розфарбовують фарбою та прикрашають різними декоративними елементами.

Як використовувати зайве колодязне кільце

Існує безліч варіантів того, що можна зробити з кільця для колодязя. Як мінімум це невеликі споруди та конструкції, найчастіше призначені для декоративних цілей. Це може бути клумба з бетонного кільця, оригінальний льох, невелика водойма тощо.

Басейн з бетонного кільця

Якщо вас зацікавила ідея створення басейну, потрібно переконатися в наявності пазів у кілець, якщо використовуватиметься кілька з них. Завдяки цьому вироби надійно з’єднуються між собою, що полегшує монтаж та запобігає зміщенню елементів.

Вирішивши звести купіль із бетонного кільця, враховуйте, що потрібно буде викопати котлован не менше 1,5 метра. Слід також передбачити додаткові 200 мм для укладання піщаної подушки та накладання арматури.

Вогнище з бетонного кільця

Якщо у вас є лише один залізобетонний виріб, його можна використовувати, щоб створити вогнище з колодязного кільця. Це вогнище також можна використовувати як мангал, наприклад, для приготування м’яса на грилі.

Аромат приготовленої на багатті їжі важко з чимось порівняти, але щоб кулінарний процес не закінчився пожежею, потрібно правильно розташувати мангал з бетонного кільця: як мінімум за 3 метри від будівель і за 4 метри від чагарників і дерев. Ґрунт на ділянці землі, де плануєте розмістити вогнище, потрібно очистити від коріння рослин, а потім покрити його будь-яким жаростійким або негорючим матеріалом.

Щоб зробити мангал з колодязного кільця, потрібно:

  • Виготовити основу вогнища стандартним способом: зняти родючий шар ґрунту, вирівняти ґрунт, насипати шар гранітного щебеню середньої або великої фракції та утрамбувати його.
  • Встановити бетонний виріб на невеликому заглибленні.
  • При необхідності місце для багаття доповнюють різними елементами. Наприклад, ґратами для приготування їжі.

За таким же принципом можна створити тандир із бетонного кільця. Але в цьому випадку потрібно передбачити фундамент, а також врахувати багато інших нюансів. Технологія складання тандира залежить від його різновиду, оскільки вони бувають наземними чи земляними, вертикальними чи горизонтальними тощо.

Водойма або ставок з бетонного кільця

Садова кругла водойма є класикою, яка завжди буде актуальною. Ставок з колодязного кільця, при правильній установці, прослужить щонайменше десяток років через високу надійність матеріалу. При цьому важливо правильно обробити водойму, щоб виключити витік води.

Фонтан із бетонного кільця є не менш популярною ідеєю. Для цього потрібно кілька труб діаметром 100-150 мм. Достатньо приділити трохи часу на декорування, під’єднати помпу і фонтан буде готовим.

Що можна зробити з бетонного кільця: додаткові варіанти

Сфера використання таких залізобетонних виробів обмежена лише вашою фантазією. Наприклад, чудовим варіантом стане компостна яма з бетонного кільця. Однак слід пам’ятати, що розміщувати її потрібно в місці, яке називається компостним подвір’ям. До нього пред’являються певні вимоги: наявність хорошого дренажу, захищеність від холоду та протягів.

На особливу увагу заслуговує льох з колодязних кілець, оскільки така конструкція потребує абсолютної гідроізоляції. При цьому потрібно ретельно сформувати основу, правильно виконати стяжку і таке інше.

Це лише деякі ідеї того, що можна зробити з бетонного кільця на дачній ділянці.

Напишіть коментар